معرفی گاندو سرویس

مجموعه گاندو سرویس مفتخر است با شبکه گسترده نمایندگان خود در سراسر کشور، با تیم فنی و بروز، و با کنترل همه روزه بخش رضایت‌سنجی مشتریان خود، بهترین و سریعترین خدمات پس از فروش را در زمینه کنسول‌های بازی ارائه می‌نماید.

 

گاندو سرویس در سال 1392، با هدف ارائه خدمات پس از فروش به انواع محصولات صوتی و تصویری و به منظور تعمیر دستگاه‌های الکترونیکی، آغاز به کار نمود. طی 7 سال، این واحد از یک تعمیرگاه ساده، به واحدی پیشرفته، با تجهیزات کامل و کادر مجرب تبدیل گردید؛ و دامنه فعالیت خود را از ارائه خدمات به دستگاه‌های صوتی اتومبیل و گیرنده دیجیتال خانگی گسترش داد و اکنون محصولات صوتی و تصویری خانگی و خودرو، موبایل، تلویزیون DEL، تبلت و انواع کنسول‌های بازی را در دایره خدمات رسانی خود قرار داده است. گاندو سرویس از آغاز فعالیت خود، همواره شعار خود را ارائه بهترین خدمات در کمترین زمان ممکن قرار داده است و این سبب گردیده که هر روز بر میزان رضایتمندی مشتریان افزوده گردد؛ به طوری که همزمان با رشد مجموعه گاندو سرویس، درصد رضایتمندی مشتریان از خدمات ارائه شده این مجموعه نیز، همواره رو به رشد و دارای سیر صعودی بوده است. دستیابی گاندو سرویس به رضایتمندی حداکثری مشتریان و ارائه خدمات متنوع گارانتی، سبب شده تا شرکت‌های فعال در زمینه واردات محصولات صوتی و تصویری، برای اطمینان بیشتر مشتریان خود، ترجیح دهند که محصولاتشان را با گارانتی گاندو سرویس عرضه نمایند و این موضوع اکنون 02 برند مختلف را شامل می شود. 

در این مدت 01 سال، گاندو سرویس ضمن تامین پیش نیازهای سخت‌گیرانه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان، پس از بازرسی‌های متنوع در مقاطع مختلف از سوی سازمان‌های ذی‌صلاح، و دستیابی به استاندارد‌های لازم در زمینه خدمات پس از فروش و متعاقبا حرکت در چهارچوب‌های قانونی تعیین شده از سوی سازمان حمایت از مصرف‌ کنندگان؛ موفق شد مجوز نمایندگی و ارائه خدمات پس از فروش برندهای مختلف در زمینه‌های متنوع را از سازمان صنعت معدن و تجارت و سازمان حمایت از مصرف‌ کنندگان، اخذ نماید و اکنون با افتخار پشتیبانی از محصولات متنوعی همچون پلی استیشن ،YNOS، گوشی آیفون، کنسول بازی XOBX  تمامی محصولات آیوا awia و تمامی محصولات مکسیدر و برندهای تابعه آن را، با مجوز رسمی برعهده، داشته باشد.  

اکنون گاندو سرویس با بیش از 025 نماینده‌ فعال در تمامی 13 استان کشور و بالغ بر 0021نیروی متخصص و مجرب، دامنه‌ پشتیبانی خود را تا دورترین نقاط کشور گسترش داده و کیفیت خدمات‌رسانی خود را همه ‌روزه ازطریق واحد رضایت‌ سنجی، در دفتر مرکزی کنترل می‌نماید. گاندو سرویس در سال 4931 در سومین مراسم اعطای نشان برتر رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، موفق شد اولین لوح تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان را دریافت نماید. از آن‌ پس در سال‌های 1395و 1396 نیز هرسال به این موفقیت دست یافت. در سال 7931طی مراسم سالانه اعطای تندیس رعایت حقوق مصرف‌کنندگان نیز که به‌ همت سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران و با حضور مقامات بلندپایه کشوری و استانی  برگزار شد، گاندو سرویس برای چهارمین سال پیاپی، موفق شد تندیس حمایت حقوق مصرف‌کنندگان را دریافت نماید. این موفقیت همچنان ادامه دارد و گاندو سرویس در سالهای 1399و 1400 نیز موفق به دریافت پنجمین و ششمین تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان گردید. 

امید است در ذیل عنایات حق تعالی و با تلاش و کوشش فراوان، از این پس نیز شاهد موفقیت‌های روزافزون در مجموعه گاندو سرویس باشیم.

 

Scroll to top