PS4 و Xbox One : کدام یک بهتر است؟ (قسمت هشتم)

اما از طرف دیگر بازی های ماشین مسابقه ای منحصربفرد Xbox One است و در این گونه مسابقات کاملاً برتری دارد، مثلاً سری های Forza Motorsport 7 و Motorsport 7 که مجموعه های بسیار عالی هستند.

یک بازی در Xbox One است به نام Halo Infinite که بسیار هیجان انگیز است و مطمئناً یکی از بهترین بازی ها در Xbox One می باشد.

تعداد بازی های منحصر به فرد میکروسافت در مقایسه با سونی بسیار کمتر است. در حالیکه Xbox One تلاش هماهنگی برای بهتر کردن و خلق ۵ بازی برتر می کند.

بازی های سونی چه کیفیت و چه کمیت آن ها بسیار تأثیرگذار می باشد. برای بازی Uncharted 4 یک بازی “همین الان بازی کن” بالاترین امتیاز را در بازی های امتیازی گرفت. اخیراً، بازی های The Last Guardian و the gorgeous Horizon و Zero Dawn همچنین تأثیر گذار هستند.

بالاخره، بازسازی Crash Bandicoot N Sane Trilogy یک سری بسیار تأثیرگذار بازی های پلی استیشن ۴ است اما تعداد بسیار دیگری نیز وجود دارد که حتی از آن هم بهتر هستند.

بازی های هندسه ای در پلی استیشن و Xbox One
کنسول سونی پروفایل بالاتری از بازی های هندسه ای دارد.
حرکت میکروسافت برای ساخت یک کیت توسعه دهنده هر کنسول بسیار بزرگ است.
بیشترین لیست درخواست برای بازی های PS4 تمام نمی شه، به این دلیل که تعداد بازی های مستقل سونی نیز کم نیست.

سال ها پیش بازی های کنسول سونی مثل Dadliest Catch from Young Horses و 
Transistor from Supergiant Games آمدند. 

ضمن اینکه در بازی های Xbox One بازی های کوچکتر فوق العاده ای دیده شده که شامل بازی های Ori و Blind Forest می باشد.

بازی های هندسی در هر دو کنسول در سال های گذشته گسترده شده است. با تشکر از سیاست های هر دو شرکت سونی و میکروسافت و ارائه ابزارهایی از سوی آن ها که باعث می شوند هر کدام از کنسول ها پیشرفت کنند.

Media

هردو Xbox One S و Xbox One X مدیا پلیرهای Ultra HD Blu-ray را دارند و سازگار می باشند.
PS4 Pro باید برای ۴K content به Streaming تکیه کند.
PS4 استاندارد و Xbox One هردو محدود به اجرای ۱۰۸۰p می باشد.
در گذشته با کنسول های سونی PS2 و PS3، کنسول هایی بودند که هم DVD و هم اجراهای Blu-ray با قیمت های قابل رقابتی داشتند. به همین دلیل بسیار شوک آور بود که میکروسافت با ارائه Xbox One S و Xbox One X  اولین کنسول هایی هستند که با Ultra-HD Blu-ray سازگاری دارند.

اشعه های Ultra HD Blu  آخرین و بهترین فرمت دیسک می باشند و بهترین کیفیت صوتی و تصویری را به پیشنهاد می دهد اگر شما دنبال تماشای فیلم سینمایی در خانه هستید. تعداد دیسک های قابل دسترس در زمین کم هستند اما تعد آنها به مروز زمان اضافه می شوند به این دلیل که تعداد رمپ های ارائه شده ۴K رو به افزایش می باشد.

البته، Streaming در حال حاضر روش برتر در سینمای نمایش خانگی می باشد و Xbox One S ، Xbox One X و PS4 Pro همگی می توانند Stream های ۴K را ساپورت کنند.

محدودیت های Streaming به این معنی است که کیفیت عکس به خوبی مدیا های فیزیکی نمی باشند. اما راه بسیار ارزان تری برای دستیابی به ۴K می باشد.

در زیر بیشتر به بررسی اپلیکیشن های در دسترس برای هر کنسول می پردازیم.

Scroll to top