PS4 و Xbox One : کدام یک بهتر است؟ (قسمت ششم)

دسته بازی ها:

– هر دو دستگاه ها، دسته بازی خوب ساخته شده و راحت هستند.

– این که کدام بهتر است صرفاً سلیقه شخصی می باشد.

وقتی شما می خواهید دسته بازی های PS4 و Xbox One را مقایسه کنید، شما باید سایز، راحتی و عمر باطری را درنظر بگیرید. اما حتی در کنار این فاکتورها، سلیقه شخصی مثل یک راه طولانی است.

خبر خوب اینکه هر دو با حالت دست های شما تطابق دارد در مقابل مدل های Xbox 360 و PS3 کمتر تطابق داشت.

میکروسافت نه تنها دسته بازی های گروه Xbox One را پیشرفت داد بلکه دسته بازی های وایرلس Elite را در سال ۲۰۱۵ بیرون داد. این گیم پد، در مقابل طرفدارن بازی ها شامل ۴ پدال عقب می باشد، دو تنظیم متفاوت برای دکمه های شانه راست و چپ می باشد. دسته های آنالوگ قابل تعویض و یک D-pad پیشرفته و جدید دارد.

DualShock 4 همچنین نسبت به نسل قبل خود پیشرفت می کند. دسته های دسته بازی بسیار آسان تر بسیار برای دست گرفتن وقتی می خواهید زمان طولانی تر بازی کنید، آسان تر هستند. بعلاوه، دسته های آنالوگ طراحی زیبایی پیدا کرده اند و باعث شده اند که حرکت ها در دسته بازی بسیار راحت تر و دقیق تر انجام شود.

با DualShock 4 جدید که برای slimline PS4 جدید طراحی شده است، دسته بازی با اضافه کردن یک حالت (wired connectivity mode) (جستجوی خودکاری اتصالات وایرلس اطراف مثل اینترنت، بلوتوث و …)، پیشرفت بیشتری داده است که تاخیر در پیدا کردن اتصالات بلوتوث را حذف می کند.

Front touchpad  (قسمت پد لمسی) دسته بازی PS4 و قسمت اسپیکر یک دسته منحصربفرد برای بازی ها می باشد و برنامه نویسان بازی ها شروع کردند که راه هایی پیدا کنند که از تکنولوژی این دسته ها در برنامه بازی های خود برای استفاده از دسته بازی استفاده کنند.

چه دسته بازی هایی بهتر هستند؟

دسته های بازی PS4 رضایت بسیاری از مشتریان را جلب کرده است. اما DualShock 4 مشتریان بسیاری را با قابلیت هایی که دارد در مقایسه با DualShock 3  متعجب کرده است. این دسته همچنین حاوی باطری های قابل شارژ به جای باطری های غیر قابل شارژ مثل باطری دسته بازی های Xbox One هستند.

انتخاب بین دسته بازی های PS4 و Xbox One کاملاً سلیقه ای است. بعضی از افرادی که بازی می کنند به دسته بازی های دوتایی آنالوگ سونی عادت کرده اند درحالیکه یک سری مشتریان از ابتدا با دسته بازی های Xbox بازی کرده اند.

Scroll to top