دسته ایکس باکس Minecraft Creeper

معرفی دسته بازی Wireless Controller Minecraft Creeper برای کنسول XBox

زمانی که پلی استیشن یک وارد بازار شروع شد هرگز فکر نمیکردیم تکنولوژی بالاتری از بازی های کامپوتری را داشته باشیم. اما اکنون دستگاهی ارائه شده است که می توان گفت تفاوتی بین بازی هایش با فیلم وجود ندارد.ایکس باکس ۳۶۰ درسال ۲۰۰۱و در امریکای شمالی به واسطه شرکت مایکروسافت عرضه شد.درسال ۲۰۰۲ در ژاپن و سپس در استرالیا و اروپا انتشار یافت.
ایکس باکس ۳۶۰ برای نخستین بار در ماه می ۲۰۰۵ شناخته شد. تفاوت اصلی ان با ایکس باکس اورجینال در کنترلرهای بی سیم ان می باشد.دسته های ایکس باکس اورجینال با نسخه ۳۶۰ هم خوانی ندارد و دارای سیم می باشند.اما ایکس باکس ۳۶۰ هم دارای دسته بی سیم و هم دارای دسته سیمی می باشد.دسته سیمی ان به واسطه پورت یو اس بی به کنسول متصل می شود. تفاوت دیگری بین ان و نمونه بی سیم وجود نخواهدداشت.
سازنده طراحی کنترلر ۳۶۰ بر اساس کنسول اورجینال انجام داده است.همچنین مایکروسافت با استفاده از یک تکنولوژی خاص موفق شده مشکل تا خیر و پهنای باند کنترلرها را برطرف سازد.به گونه ای که از لحاظ عملکرد با نوع سیمی خود تفاوتی ندارد. کنسول ایکس باکس قادر است به طور همزمان چهار کنترلررا پشتیبانی کند.
شما قادر هستید چهار نفره از بازی ها بهره ببرید.دسته ایکس باکس از چهار دکمه در سمت راست ،دو عدد استیک در چپ و راست ؛دکمه های استارت ؛راهنما در وسط و پد کنترلی در سمت چپ پایین قرار گرفته است.دکمه راهنما ویژگی منحصر به فردی است که با بهره گیری از ان می توان میتوان کارهای زیادی با کنسول کرد.اطراف این دکمه چهارعدد لامپ ال ای دی قرار گرفته است.
هرکدام از این لامپ ها برای یک بازیکن در نظر گرفته شده اند.اولین دسته ای که ایکس باکس بلافاصله بعد از روشن شدن شناسایی میکند دسته یک می باشد و بعد از ان دو سه و چهار می باشند. برای دسته اول چراغ سمت چپ بالا روشن خواهدشد.همین گونه نیز موافق با جهت عقربه های ساعت لامپ دسته دوم روشن خواهد شد.کنسول خاموش را می توان با نگه داشتن دکمه راهنما به مدت زمان یک ثانیه روشن کرد که در اینصورت دسته و کنسول باهم روشن خواهند شد.
همچنین با استفاده از این دکمه میتوانید به منوی اصلی ایکس باکس دسترسی پیدا کنید و تمامی دستگاه را راهنمایی کنید. به طور مثال می توانید روشن و خاموش نمودن دستگاه ؛روشن و خاموش نمودن دسته ؛بسته و باز کردن دی وی دی درایو؛اجرا کردن بازی XBox و بیرون امدن از ان ؛تنظیمات دسته و دستگاه را نیز انجام دهید.هنگامی که ایکس باکس را تهیه میکنید دسته اورجینالی نیز همراه با ان دریافت خواهید کرد . این دسته با دستگاه تناسب دارد اما اگر شما دسته جدید وایرلس را تهیه کنید .واجب است که دسته را سینک کنید.
در کنار در باطری دکمه ریزی قرار داده شده است.در کنار پورت یو اس بی جلوی کنسول نیز دکمه ای در همین جهت کار گذاشته شده است.برای سینک کردن دسته جدید و کنسول شما ابتدا باید دکمه سینک جلوی کنسول را نگه دارید و هنگامی کنسول شروع به سرچ کردن کرد دکمه سینک دسته را بفشارید. در پشت دسته جعبه باتری وجود خواهد داشت که هر سه باتری معمولی قلمی و شارژی می توان بهره برد.
البته باتری شارژی توصیه می شود زیرا کنترلر مصرف بالایی دارد ئ باتری شارژی کم مصرف و مقرون به صرف تر می باشد.خود ایکس باکس نیز همراه خود شارژری به همراه دارد که دیگر نیازی به جابه جایی باتری نخواهید داشت.همچنین همراه با ایکس باکس ۳۶۰ یک دسته داده خواهد شد اما شما باید دسته دوم را جداگانه تهیه کنید.همچنین دسته سیمی از دو مدل مختلف تشکیل شده است.
یک مدل ان سیم یکسره دارد اما مدل دیگر ان از سیم دوتکه تشکیل شده است.سیم دوتیکه هم از جنس بهتری برخوردار می باشد هم در صورت خراب شدن می توانید ان را تعمیر کنید. تمامی دسته های کنترلی یک کار را انجام خواهند داد. تبدیل کردن واکنش های ما به اعداد باینری یعنی صفر و یک یعنی به طور کلی تبدیل کردن به زبانی که کامپیوتر متوجه ان باشد.دکمه های کنترلر ایکس باکس نیز همین کار را انجام خواهند داد.شما با فشار دادن دکمه ها در حقیقت دارید یک مدار الکترونیکی را از درون بهم متصل می کنید.هنگامی که دست خود را از روی دکمه برمیدارید دوباره مدار قطع خواهد شد.

Scroll to top