دوال شاک 4 رنگ مسی

بررسی دسته بازی سری جدید رنگ مسی متالیک برای پلی استیشن 4

سونی در این نسل موفق شده است که قابلیت های خوبی را برای کنترلر طراحی کند.همچنین سونی ظاهر قدیمی دسته را کاملا به روز رسانی کرده است طراحی این دسته به گونه ای انجام شده است که به اسانی در دستان شما قرار خواهد گرفت و همچنین به بهترین نحو عکس العمل نشان خواهد داد. 
همچنین این دسته قابلیت استفاده برای رایاته های شخصی را دارا می باشد و از طریق کابل یو اس بی به رایانه شخصی متصل خواهند شد.اما این کنترلرها از قابلیت های ایکس باکس برخوردار نمی باشند و ما با مشکلات نرم افزاری برخورد خواهیم نمود.این بازی ها از محدودیت هایی برای استفاده از کنترلر برخوردار هستند.به طور مثال میتوان گفت که ما صفحه شخصی سازی ویژه ای برای این کنترلر در اکثر بازی های قدیمی یا جدید مشاهده نخواهیم کرد.
بهترین روش برای بهره گیری از دوال شاک چهار این است که ما یک نرم افزار جانبی به نام مپر را دانلود کنیم تا بتواند یک رابط کاربری را در محیط ویندوز در دسترس ما قرار دهد. این برنامه در واقع دوال شاک را به دستور العل های نرم افزاری تبدیل خواهد کرد تا بتوان از در ویندوز استفاده نمود.
همچنین نرم افزار مپر این قابلیت را دارد که به بهتریم شیوه دستورالعمل های شخصی سازی دوال شاک چهار را برگرداند.یکی از نکات قابل توجه این کنترلر استفاده از باتری که قابلیت شارژشدن را دارد می باشد و نیاز نداشتنش به باتری مجزا می باشد که البته باید خاطر نشان کرد شارژباتری دوال شک چندان عالی نگه نمیدارد و باتری های جداگانه ای که قابلیت شارژکردن را دارا می باشند به میزان بیشتری برای شما کار خواهند کرد.
از مزیت های ان نیز میتوان به راحت شارژشدن کنترلر با کابل استاندار خود کنترلر اشاره نمود. شما برعکس کنترلر ایکس باکس ۳۶۰ دیگر نیاز به دانگل یو اس بی جداگانه نخواهید داشت و با استفاده از بلوتوث دسته دوال شاک چهار را می توانید به بلوتوث رایانه خود متصل نمایید.این گیم پد صرف نظر از نقاط ضعفی که بر روی رایانه های شخصی با ان برخورد خواهیم کرد از کارایی خوبی برخوردار می باشد. 
یکی از مشکلاتی که در استفاده از این کنترلر برای رایانه های شخصی می توانیم استفاده کنیم بخش میکرو یو اس بی می باشد که برای اشخاصی که می خواهند به صورت سیمی از ان بهره ببرند از دوام چندان بالایی برخوردار نمی باشد.همچنین بر اساس شیوه ای که شما با کنترلر بازی Playstation 4 می کنید روکش های اصلی استیک ها خیلی سریع نابود خواهند شد. 
البته راه حلی برای این موضوع نیز در نظر گرفته شده است و ان استفاده از وسایل جانبی مخصوص برای این کنترلرها و جلوگیری از اسیب دیدگی ان ها می باشد.امتحانی که در رابطه با میان دوال شاک چهار و کنترلر ایکس باکس ۳۶۰ در بازی صورت گرفته است که از ان ها میتوان نتیجه گیری کرد که دوال شاک چهاراز لنتسی و تاخیر قابل ملاحضه ای نسبت به سایر دسته های استاندار ۳۶۰ برخوردار می باشد.
اما از مزیت های این کنترلر این است اگر شما دارای یک پلی استیشن و یک رایانه شخصی منحصر به فرد باشید. دوال شاک برای شما تمام کارهایتان را راه خواهد انداخت و دیگر احتیاج به تهیه کنترلر مجزا نخواهید داشت. این کنترلر از بهتریت گیم پدهایی که تاکنون طراحی و ساخته شده است بکار می رود.
اما برخوردار نبودن از پشتیبانی درست ان در ویندوز به عاملی تبدیل شده است تا به غیر از کسانی که پلتفرم پلی استیشن چهار استفاده می کنند و می توانند ان را به رایانه های شخصی خود وصل کنند. کاربران پلتفرم های دیگر چندان چذب ام نشوند و به فکر خریدن ان نیافتند.

کلام اخر 
ایکس باکس وان به نسبت ایکس باکس ۳۶۰ بسیار به روزتر کار شده است. شما هنگامی کنترلر ایکس باکس وان را در دست بگیرید خودتان متوجه خواهید شد که تا چه اندازه خوش دست تر طراحی یافته است و بازی کردن با ان راحت تر می باشد.این کنترلر همینطور تمام نکات خوبی که در کنترلر ۳۶۰ با ان برخورد کردیم را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. ودراخر باید گفت که اگر شما با ویندوز مایکروسافت سرو کار دارید پس به شما توصیه میشود متناسب با بودجه خود محصولات مایکروسافت را تهیه نمایید.

Scroll to top