آموزش وارد کردن کد DLC در پلی استیشن 4

به عنوان گیمر در دنیای بازی های ویدیویی ممکن است با اصطلاحاتی مثل DLC ، بسته الحاقی و یا آپدیت رو به رو شوید که هرکدام نقشی در بازی ها دارند و اهمیت دارند.DLC یا Downloadable Content یا به فارسی محتوای قابل دانلود محتوای اضافی است که توسعه دهنده بازی یا شرکت های بازی برای دانلود و افزودن به بازی آن را در اینترنت منتشر می کنند تا گیمر ها با دانلود آن محتوا های اضافی ممکن است از تغییرات جزئی تا تغییرات کل را شامل شود .
ممکن است با دانلود یک DLC یک مسئله ساده مثل تغییر لباس شخصیت اتفاق بی افتد تا اتفاقات و تغییرات عظیم مثل تغییر گیم پلی یا افزودن بخش داستانی جدید را شامل می شود.DLC ممکن است بازی را از قبل کامل تر کند و با افزودن بخش های جدید و مهم بازی را از قبل کامل تر و حرفه ای تر کنند.در سال ۱۹۹۷ بازی تحت عنوان Total Annihilation که یک بازی در سبک استراتژی همزمان برای ویندوز و مک او اس منتشر شد .
این بازی اولین دی ال سی در تاریخ بازی های کامپیوتری را معرفی کرد . در همان سال یعنی سال ۱۹۹۷ DLC بازی Total Annihilation منتشر شد که شامل واحد های جدید ، نقشه جدید و خط داستانی جدید را به بازی اضافه کرد.این DLC ها علاوه بر اینکه برای PC ها عرضه می شود برای کنسول ها بازی مثل ایکس باکس وان ، نیتندو سوئیچ و پلی استیشن ۴ منتشر می شود.

چرا DLC ها مهم هستند ؟
DLC ها امروزه یکی از ضروری ترین بخش های صنعت بازی های ویدیویی شده اند چرا که یک DLC می تواند عمر یک بازی را چندین سال افزایش دهد و هر زمان که توسعه دهندگان با افت بازی خود مواجه شدند با ارائه یک محتوای قابل دانلود و افزودن بخش های جدید جذابیت و هیجان را به بازی خود اضافه کنند ، به طور مثال بازی Injustice 2 هر چند وقت یکبار با معرفی شخصتی های جدید در قالب DLC باعث طول عمر بازی های خود شده اند.
شخصیت هایی مثل HellBoy ، Raiden از مجموعه مشهور Mortal Kombat و یا حتی شخصیت The Atom که با اضافه شدن این شخصیت ها دوباره مخاطبین و گیمرها به سمت بازی روانه شدند و بازی دوباره تعداد گیمر زیادی را دید.برای شرکت های توسعه دهنده افزودن یک DLC می تواند باعث کسب درآمد هم شود ، این DLC ها که قیمتی کمتر از ۲۰ دلار دارند اما در تعداد بالا یک درآمد بسیار خوب برای این شرکت ها توسعه دهنده بازی و شرکت های انتشار دهنده به ارمغان می آورد.
بسیاری از بازی ها امروزه دارای DLC هستند که برخی از این DLC ها به صورت کد عرضه می شوند که برای دسترسی به آن باید کد را در کنسول Playstation 4 خود وارد کنید تا بتوانید DLC را دانلود و نصب کنید.شرکت های توسعه دهنده بازی های ویدیویی این DLC ها را به دو صورت رایگان و قابل خرید منتشر می کنند.برای نصب DLC بر روی کنسول پلی استیشن ۴ باید چند مرحله را طی کنید تا بتوانید محتوای قابل دانلود را برای بازی خود نصب کنید و از آن استفاده کنید.

در مرحله اول در منو و صفحه اصلی کنسول پلی استیشن ۴ ، فروشگاه سونی را با نام PlayStation Store پیدا کنید و وارد آن شوید. در منوی باز شده بر روی گزینه کد تخفیف یا Redeem Code کلیک کرده و آن را انتخاب کنید.
در صفحه باز شده برای شما کادری با این متن باز می شود : 

Enter your 12-digit voucher code or prepaid PlayStation card Number

که با وارد کد ۱۲ رقمی DLC و انتخاب گزینه Continue و با کمی صبر کد DLC شما تایید می شود.
اکنون باید خرید خود را تایید کنید ، پس از انجام مراحل با DLC بازی مورد نظر به صفحه اصلی شما اضافه می شود و می توانید اقدام به دانلود آن کنید.
شما با افزودن DLC ها به بازی های خود می توانید به جذابیت بازی خود کم کنید و حس و حال جدیدی را تجربه کنید ، DLC هایی که میتوانند یک بازی با نمره و ارزش پایین را ناگهان به یک عنوان درخشان تبدیل کنند مواردی که در بازی This War Of Mine شاهد آن بوده ایمامیدوارم از این مقاله آموزشی کمال استفاده را ببرید.

Scroll to top