آموزش متصل کردن Dualshock 4 به پلی استیشن 4

آموزش متصل کردن Dualshock 4 به پلی استیشن 4

کنترلر پلی استیشن ۴ یکی از جذاب ترین کنترلر های موجود در بازار است ، کنترلری که با طراحی خاص و جذاب خود خیلی زود توانست انتخاب اول گیمرها شود ، کنترلری که با ویژگی های جدید خود نسل جدیدی از کنترلر ها را به بازار معرفی کرد ، کنترلر کنسول پلی استیشن ۴ که با نام Dual Shock 4 معرفی شده است کنترلری با امکانات جدید است .
امکاناتی مثل وجود تاچ پد یا صفحه لمسی که بر روی آن تعبیه شده است و با آن به نسبت هر بازی کارکرد متفاوتی دارد و از آن در محیط منو کنسول هم کارهای مختلفی را می توانید انجام دهید .ویژگی دیگر کنترلر های پلی استیشن ۴ وجود نوار نوری است که در پشت دسته قرار گرفته است ، Light Bar کنترلر Dual Shock 4 با ایجاد رنگ های مختلف که در هر بازی متفاوت است.
به شما این اجازه را می دهد که از بازی بیش از پیش لذت ببرید و با این جلوه نوری قرار گرفته بر روی دسته پلی استیشن ۴ گیمر ها میتواند حس و حال نو و جدیدی را تجربه کنند.ویژگی دیگر کنترلر پلی استیشن ۴ قابلیت اتصال بی سیم و از طریق بلوتوث است که به شما اجازه می دهد با فاصله خیلی زیاد از کنسول بدون اندکی قطع شدن بازی کنید و از بازی کردن لذت ببرید.
بدنه کنترلر Dual shock 4 کنسول پلی استیشن ۴ به شکلی طراحی شده است که شما بدون خستگی دست میتوانید مدت خیلی زیادی را با این کنترلر بازی کنید و نگران دست درد های متوالی که گریبان گیر بسیاری از گیمر ها است نباشید و بی وقفه به ماراتون بازی خود ادامه دهید.
وجود دکمه Share بر روی کنترلر قابلیت جدیدی است که سونی با قرار دادن این دکمه بر روی دسته خود به گیمر ها این اجازه را می دهد که با زدن این دکمه از بازی خود عکس یا به اصطلاح Screen Shot بگیرید و همینطور می توانید از بازی خود ویدیو ذخیره کنید و گیم پلی خود را با دیگر دوستانتان از طریق شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید و همینطور می توانید با استفاده از قابلیت Share بازی خود را به صورت استریم در شبکه های استریم مختلف و مشهور مثل Twitch اشتراک گذاری کنید.
اما هه این قابلیت ها تا زمانی که نتوانید دسته Dual Shock 4 خود را با کسنول Sync یا همگام سازی کنید بلا استفاده هستند.در ادامه ما به شما آموزش می دهید که چگونه دسته خود را به کنسول پلی استیشن ۴ وصل کنید.اگر برای اولین بار بخواهید از کنترلر پلی استیشن ۴ استفاده کنید یا یک دسته جدید خریده اید و می خواهید از آن استفاده کنید نیاز است که دسته را به کنسول بشناسید.

کنترلر Dual Shock 4 به دو طریق به کنسول پلی استیشن ۴ متصل می شود.

  1. اتصال به کنسول از طریق کابل
    برای اتصال کافی است که کنترلر را از طریق کابل USB به کنسول Playstation 4 متصل کنید ، برای این کار باید از کابل خود را که یک سر آن کانکتور USB است و یک سر آن کانکتور Micro USB استفاده کنید ، به این صورت که کانکتور USB را به پورت کنسول پلی استیشن ۴ وصل کنید و کانکتور Micro USB را به پورت دسته خود وصل کنید .
    وقتی برای اولین بار دسته Dual Shock 4 را به کنسول وصل کنید به صورت خود به خود دستگاه و کنترلر با یکدیگر سینک و همگام سازی می شوند و شما می توانید با جدا کردن کابل بدون هیچ کار اضافی از طریق بلوتوث و بدون سیم از دسته خود استفاده کنید و با خیال راحت با آن بازی کنید.

    اتصال کنترلر به پلی استیشن ۴ با استفاده از بلوتوث
    خیلی از گیمر ها بلد هستند دسته را با استفاده از کابل با کنسول پلی استیشن ۴ سینک کنند اما تعداد کمی می دانند چگونه از طریق بلوتوث و بدون اتصال سیم کنترلر را با کنسول همگام سازی کرد.مثل تمام دستگاه های دارای فناوری بلوتوث می توانید دو دستگاه را از طریق بلوتوث با یکدیگر Pair یا جفت کرد.برای همگام سازی از طریق بلوتوث باید کنسول پلی استیشن ۴ شما روشن باشد اما کنترلر خاموش باشد.

حالا دکمه PS و دکمه Share را همزمان با یکدیگر فشار دهید و نگه دارید تا LED کنترلر شروع به چشمک زدن کند ، منتظر بمانید چند لحظه تا کنترلر و دستگاه با هم همگام سازی شوند ، اگر این اتفاق نیافتاد دوباره اینکار را تکرار کنید تا اتصال برقرار شود.نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که شما تا ۴ دسته را می توانید به طور همزمان با کنسول خود همگام سازی کنید.امیدوارم از این آموزش استفاده کرده باشید.

Scroll to top