آموزش قرار دادن دیسک درون پلی استیشن 4

آموزش قرار دادن دیسک درون پلی استیشن 4

بسیاری از گیمرها که با ساختار پلی استیشن آشنایی دارند و همچنین افرادی که با اینگونه ابزارها مانند رایانه و سایر ابزارهای مشابه آن سر و کار دارند، در نگاه اول به راحتی و خیلی زود متوجه چگونه کار کردن با آن مانند چگونگی قرار دادن دیسک درون پلی استیشن می شوند. اما با این حال بسیاری افراد دیگر نیز هستند که همین مطلب ساده را هم نمی دانند و اگر کسی از آنها در این باره سوال بپرسد، اظهار بی اطلاعی می نمایند.
شاید دلیل این امر عدم تجربه آنها در استفاده از کنسول پلی استیشن ۴ باشد و یا عوامل دیگری از قبیل کم توجهی، عجول بودن و یا سن کم و… به همین جهت تصمیم گرفتیم تا چگونگی این مطلب ساده را برای شما بیان کنیم تا زمانی برای شما مشکلی از این بابت پیش نیاید. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید. 
اگر تا به حال کنسول خود را به حالت افقی بر روی زمین یا یک سطح صاف قرار داده باشید، حتما متوجه یک شکاف نسبتا با فاصله از هم در قسمت میانی کنسول خود شده اید. بین آن شکاف در واقع محل قرار گیری دیسک شما وجود دارد. به این ترتیب، شما تنها کافیست که دیسک را رو به سمت خود در دست گرفته و به راحتی آن را وارد دستگاه خود کنید.
به یاد داشته باشید که اگر از پایه پلی استیشن ۴ استفاده می کنید، در آنصورت باید دیسک را به حالت عمودی و در جهت سمت راست قرار داده و سپس آن را به آرامی وارد دستگاه کنید. توجه داشته باشید که اگر دیسک را به صورت برعکس وارد دستگاه کنید.
در آنصورت خسارات غیر قابل جبرانی شامل حال لنز بلوری دستگاه شما خواهد شد. حال که نحوه چگونه قرار دادن دیسک درون دستگاه را برایتان توضیح دادیم، بهتر است که در مورد چگونه خارج کردن دیسک نیز در این مقاله صحبتی کنیم.

نحوه خارج کردن دیسک از دستگاه پلی استیشن ۴ 
خارج کردن دیسک نیز همانند وارد کردن آن، کار بسیار راحتی بوده و هیچ پیچیدگی خاصی ندارد و به طبع شما را با مشکلی مواجه نخواهد کرد. برای خارج کردن دیسک از دستگاه پلی استیشن خود با دو راه مواجه هستید که شما با توجه به تمایلتان مختارید هر کدام از روش ها را که می پسندید، برگزینید. بنابراین در ادامه همراهی خود را با ما حفظ کرده تا در این باره به شما توضیح دهیم.

اول اینکه با مشاهده به صفحه کنسول خود در میابید که یک دکمه به نام Eject درست در کنار دکمه Power قرار دارد که با انتخاب آن از طریق فشردن این دکمه خیلی راحت می توانید دیسک را از درون دستگاه خود خارج کنید. به یاد داشته باشید که این روش نسبت به روش دوم بسیار ساده تر می باشد و من اگر زمانی خودم بخواهم بین این دو روش یکی را انتخاب کنم قطعا از روش اول استفاده خواهم کرد. 
روش دوم در مقایسه با روش اول ممکن است کمی سخت و مشکل بنظر برسد. اما این روش زمانی که دکمه Eject کنسول بازی شما آسیب دیده باشد و شما روش دیگری پیش رویتان نداشته باشید، بهترین و تنهاترین روش ممکن خواهد بود. پس یادگیری این روش را فراموش نکنید. شاید روزی به آن احتیاج پیدا کردید. در این روش شما ابتدا باید وارد منوی صفحه اصلی کنسول خود شوید.
سپس گزینه DualShock را انتخاب نموده و بعد از آن گزینه Start را انتخاب کرده تا در نهایت با انتخاب گزینه Remove Disk موفق به خارج نمودن دیسک از دستگاه پلی استیشن خود شوید. جالب است بدانید دیسک هایی که به بازی مربوط نمی شوند اما با فرمت سازگار با پلی استیشن ۴ ساخته شده اند نیز می توانند درون کنسولPlaystation قرار گیرند و در نهایت به نمایش درآیند. 
حال که با نحوه چگونه داخل و خارج کردن دیسک موجود در دستگاه آشنا شده اید، بهتر است به یکی دیگر از سوالات متداول کاربران این دستگاه بپردازیم. می خواهید بدانید چه سوالی؟ سوال بسیار ساده ای است که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد!

چرا گاهی دیسک بدون اینکه ما بخواهیم و یا حتی انتظارش را داشته باشیم، به بیرون هدایت می شود؟ 
این سوال با توجه به شرایط گوناگون می تواند جواب های متعددی داشته باشد. در ادامه به برخی موارد اشاره خواهیم کرد. 
یکی از ابتدایی ترین دلایل این امر می تواند کثیف بودن دیسک شما باشد! به همین جهت بهتر است قبل از هدایت کردن دیسک به سمت داخل، از وقوع این اتفاق پیشگیری کرده و به راحتی و خیلی ساده ابتدا دیسک را تمیز کرده و سپس آن را درون دستگاه قرار دهید تا مشکلی پیش نیاید.
گاهی نیز ممکن است دیسک شما تمیز باشد اما باز هم بدون اینکه شما بخواهید دیسک از دستگاه بیرون آید! در این صورت وقوع چنین امری ممکن است از کنسول شما ناشی شود و در واقع نیاز باشد که شما کنسول خود را بروزرسانی کنید. پس از اینکه کنسول خود را بروزرسانی کردید، دستگاه را خاموش کرده و تمامی کابل های متصل به آن را جدا کنید.
سپس به جهت کامل خاموش کردن کنسول، انگشت خود را برای چند ثانیه بر روی دکمه Power نگه دارید تا پس از چند ثانیه صدای دو بوق که به صورت پشت سر هم به گوش می رسد، از دستگاه شنیده شود. سپس بعد از گذشت حدود ۵ دقیقه می توانید کنسول خود را مجددا روشن کرده و کابل هایی را که از آن جدا کرده بودید را مجدد متصل نمایید.
مشاهده خواهید کرد که مشکل پیش آمده به کلی از بین رفته است و شما بدون اینکه دستگاه از خود کوچک ترین واکنشی نشان دهد، می توانید به انجام بازی دلخواهتان بپردازید. در نهایت امیدواریم اطلاعات سودمند و مفیدی در اختیار شما قرار داده باشیم.

Scroll to top