آموزش ریپورت کردن دیگر کاربران پلی استیشن 4

شرکت هایی مانند مایکروسافت و سونی که در ساخت کنسول های بازی سابقه درخشانی دارند، با ساخت بازی هایی که بازی کردن آنها منجر به کسب تجربه در زمینه شکست و پیروزی می شود، سعی داشته اند که اوقات لذت بخشی را برای کاربران خود فراهم کنند. زیرا اکثر این بازی ها به صورت گروهی طراحی شده و افراد گوناگونی که حتی شناختی نسبت به یکدیگر ندارند، می توانند با یکدیگر بازی کنند.
اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که افرادی از این موقعیت سوءاستفاده کرده و سعی دارند تا با انجام اعمال ناشایست، مزاحم کاربرانی شوند که تنها به دنبال تفریح و گذراندن اوقات فراغتشان به بهترین نحو هستند. به همین جهت شرکت سونی راهکاری برای این موضوع در نظر گرفته است. این راهکار می تواند با افراد متخلفی که برای دیگران ایجاد مزاحمت می کنند، مقابله کند.
به همین جهت، شرکت سونی قبل از مقابله با این افراد باید آنها را شناسایی کند تا انجام این کار برایش مقدور و همینطور آسان باشد. اما مسئله ای که در این میان مطرح می شود این است که ما چگونه باید این افراد را شناسایی کنیم؟ یعنی از کجا بفهمیم که فرد مورد نظر همان شخصی است که باید با مقابله یا همان ریپورت شدن مواجه شود؟ برای یافتن جواب این سوال، پلی استیشن مواردی را در اختیار شما گذاشته تا با استفاده از آن متوجه شوید.
که انجام چه کارهایی در پلی استیشن جزو خط قرمزها و نبایدها محسوب می شود. اگر مشتاقید تا با این موارد و همچنین بعد از آن با نحوه ریپورت کردن افراد متخلف آشنا شوید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید. مواردی که انجام آنها تخلف محسوب می شود .
از جمله کارهایی که از انجام آنها باید اجتناب کنید می توان به موارد زیر اشاره نمود: 
به یاد داشته باشید که هرگز تحت هیچ شرایطی نباید برای دیگر کاربران پست های توهین آمیزی که موضوع آنها حول محور موارد مذهبی، نژادی، قومی، جنسیتی و مشابه اینها می باشد، ارسال کنید. از طرفی دیگر شما حق و اجازه انتشار اطلاعات شخصی خود و یا افراد دیگر را ندارید. چرا که این کار نیز از موارد نبایدها محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد. بنابراین به یاد داشته باشید که تحت هیچ شرایطی اطلاعات شخصی دیگران را در دسترس و اختیار افراد دیگر قرار ندهید.
برخی افراد نیز برای آسیب رساندن و یا هک دستگاه شما، نرم افزاها، کدها و یا موارد مشابهی را از جانب خود انتشار می دهند تا به منفعتی غیر قانونی دست یابند. اگر به چنین اشخاصی برخوردید، فراموش نکنید که این اعمال را می توانید به طور قانونی پیگیری کنید. اگر زمانی حتی به یکی از موارد ذکر شده برخوردید، به یاد داشته باشید که می توانید برای شرکت سونی گزارشی تحت عنوان نقض یکی از موارد ذکر شده ارسال کنید.
شرکت سونی نیز پس از دریافت گزارش شما، به بررسی می پردازد و سعی می کند تا با شخص متخلف مقابله کند. اما اگر پس از انجام بررسی های لازم به این نتیجه رسیدید که شخصی که با او سر و کار دارید مرتکب خطایی نشده است اما حالا به هر دلیل دیگر تمایلی به برقراری ارتباط با او را ندارید.
تنها کافیست که او را در بازی مورد نظرتان بلاک کنید تا به اصطلاح نه سیخ بسوزد نه کباب! زیرا با بلاک کردن شخص، فقط ارتباط خود با آن فرد را قطع کرده اید و شرکت سونی دیگر به مقابله با آن شخص که از قضا اشتباهی هم مرتکب نشده، نمی پردازد.
به یاد داشته باشید که پس از ارسال گزارش، اگر از شخص خطایی سر زده باشد، از طرف افرادی که مسئول رسیدگی به تخلفات مربوط به پلی استیشن هستند به آن شخص ابتدا یک اخطار داده می شود و اگر در صورتیکه خطای فرد مجدد تکرار شود، آن شخص از شبکه Playstation اخراج می شود و چنانچه گزارش شما اشتباه باشد، این شما هستید که ابتدا یک اخطار گرفته و در صورت تکرار آن از شبکه اخراج می شوید.
حال در ادامه به موضوع اصلی مقاله یعنی چگونگی ریپورت افراد متخلف در پلی استیشن می پردازیم. 
ابتدا بر روی پیام توهین آمیزی که برای شما ارسال شده بروید و سپس از روی کنترلر دکمه Options را انتخاب کنید. پس از آن منویی برای شما باز می شود که شما باید گزینه Report را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، دو گزینه دیگر برای شما به نمایش در می آید که شما با توجه به شرایطی که دارید باید یکی از آن دو گزینه را انتخاب کنید.
منظور از شرایط این است که اگر تنها قصد بلاک کردن فرد مورد نظرتان را دارید، باید گزینه اول یا همان It Is Annoying Or Not Interesting را انتخاب کنید. اما اگر قصد شما ریپورت کردن فرد مورد نظرتان و مورد بررسی قرار گرفتن وی توسط افراد تیم پلی استیشن باشد، باید گزینه دوم یا همان I Think It Should Not be On PlayStation Network را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، پیامی برای ناظرین مربوطه ارسال می گردد تا مورد ارسال شده مورد بررسی قرار گیرد.
مجددا تکرار می کنیم که ارسال گزارش نادرست یک خطا بوده و ممکن است خود شما در این مورد اخطار دریافت کنید. در پایان به شما مجددا یادآوری می کنیم که اگر فرد مورد نظر شما خطایی انجام نداده و تنها دیگر میلی به معاشرت با این فرد را ندارید، فقط به استفاده از گزینه بلاک اکتفا کنید تا نه شما به دردسر بیفتید و نه شخص مذکور.

Scroll to top