آموزش رمز گذاری روی کنسول بازی پلی استیشن 4

اگر شما قصد دارید کنسول خود را رمز گذاری کنید تا کسی مجاز به استفاده ان نباشد.باید بگوییم روشی که در زیر به توضیح ان خواهیم پرداخت. روشی هست که شما با استفاده کردن از ان تنها قادر هستید حساب کاربری خود را در کنسول رمز گذاری کنید تا کسی اجازه دسترسی به اطلاعات شمارا نداشته باشد.
درهرصورت هر فردی با ساختن یک اکانت جدید می تواند اجازه استفاده از کنسول پلی استیشن چهار را داشته باشد. یکی دیگر از دلایلی که بازیکن اکانت خود را رمز گذاری می کند سیوهای بازی می باشد.واقعا حس بدی است که بازی را تا نزدیک های پایانش پیش ببری ولی بعد متوجه شوی که باید مجددا ان را اغاز کنی .شما برای گذاشتن رمز برای حساب کاربری خود باید چهار اقدام را به ثمر برسانیدکه در پایین به ان ها اشاره خواهیم کرد.

  1. ابتدا باید به پروفایل خود وارد شوید دکمه بالا در قسمت هوم اسکرین را فشار دهید حال شما قادر هستید که چندین ایکون که در کنارهم قرار گرفته اند را مشاهده کنید و در کنار ایکون پاور به قسمت تنظیمات وارد شوید و دکمه ایکس را انتخاب کنید. پنجره ای برای شما باز خواهد شد به قسمت پایین صفحه بروید و وارد بخش کاربری خود شوید.
  2. وارد منوی Login settings شوید
  3. گزینه Login passcode management را برگزینید. حال شما باید یک عدد چهار رقمی را برای رمز خود انتخاب کنید.برای این کار شما باید از دکمه های دسته بازی مانند حرکت نمای چپ ؛حرکت نمای راست ؛حرکت نمای پایین ؛حرکت نمای بالا بهره ببرید و با استفاده از ان ها کد چهار رقمی خود را بسازید.
  4. پس از اینکه کد خود را انتخاب نمودید و به تایید رسید.میتوانید برای ورود به حساب کاربری تان از این کد چهار رقمی استفاده نمایید.
  5. شما این اجازه را دارید که به منو وارد شوید . رمز خودرا حذف کنید و یا ان را تغییر بدهید.
  6. اگر رمزتان را از یاد بردید.در صفحه وارد کردن کد دکمه اپشن را می توانید انتخاب کنید تا مراحل تغییر رمز برای شما شروع شود. برای تغییر دادن رمز خود تنها کافی است از متصل بودن کنسول به به اینترنت خیالتان راحت باشد و وارد اکانت پی اس ان خود شوید.

اگر شما یک گروه هستید که به طور همزمان از یک کنسول استفاده می نمایید.شما میتوانید برای هر کاربر پسورد منحصر به فردی را انتخاب نمایید.برای این کار شما باید دکمه پلی استیشن را بر روی فشار دهید و برای چند لحظه ان را نگه دارید و وارد گزینه تعویض حساب کاربری شوید و برای هرکاربر رمزی جداگانه مشخص نمایید.

محدود نمودن حالت مهمان
در این روش به شما اموزش خواهیم داد که برای ایمن نمودن دسترسی کلی به پلی استیشن چهار باید پسوردی مجزا برای ان در نظر بگیریم.نام این گزینه کنترل والدین نام خواهد داشت و میتوانید با استفاده از ان دسترسی به بازی ها فیلم ها و گشت و گذار را محدود سازی کنید برای اینکار شما باید به قسمت تنظیمات بروید در پایین با گزینه یوزر برخورد خواهید کرد. اگر شما تاکنون برای پلی استیشن خود رمزی انتخاب نکرده اید اما کنسول از شما درخواست رمز نمود باید پین پیش فرض چهارتا صفر یا چهار بار دکمه مربع را وارد کنید.
پس از اینکه شما مرحله ای که گفتیم را پشت سر گذاشتید به قسمت یوزر جدید بروید و ان را بر روی قسمت اجازه نداشتن قرار دهید. بعد از اینکه شما این عملیات را به انجام برسانید اگر کسی قصد این را داشته باشد که با ساختن یوزر جدید به پلی استیشن ورود نماید حتما باید پین کدی که شما بر روی کنسول خود قرار داده اید اطلاع داشته باشد.ما به شما توصیه میکنیم برای همیشه به خاطر داشتن رمزتان و جلوگیری از فراموش کردن ان رمز عبور و پسورد پروفیل تان را مشابه یکدیگر قرار دهید.
حالت Rest mode
اگر برای شما مهم است که کسی از کنسولتان استفاده نکند باید بعد از هربار استفاده کردن از کنسول خود مطمئن باشید که از یوزرتان موفق شده اید خارج شوید.یا اینکه PlayStation ۴ را روی این حالت قرار داده باشید. یا به خاطر داشته باشید که پس از اینکه کارتان با ان تمام شد دستگاه را خاموش نمایید هنگامی که دستگاه به طور موقت از کار می افتد یوزر شما نیز به صورت خودکار بسته خواهد شد.شما همچنین می توانید تعیین کنید که دستگاه بعد از چه مدت به حالت خواب فرو رود.

Scroll to top