آموزش انتقال داده ها و اطلاعات کنسول بازی پلی استیشن 4 به پلی استیشن 4 پرو

پلی استیشن چهار پرو کنسول جدید سونی می باشد و سونی بر روی این کنسول قابلیت های راقرار داده است که تا کنون درهیچ کنسول دیگری از این قابلیت ها استفاده نشده است.البته باید عنوان کرد که این کنسول نماینده نسل جدیدی نمی باشد. اپگریدی از کنسول پلی استیشن چهار برشمار می اید.
اگر شما قصد این را دارید که بازی ها ؛فایل های ذخیره شده، تم ها و تنظیمات کاربری خود را به این کنسول انتقال دهید.باید یک روند بسیار ساده و باسرعت را طی کنید که سونی برای اسان تر کردن کار کاربران خود ان را در کنسول ها قرار داده است.توجه داشته باشید که از این روش برای مبادله کردن اطلاعات از پلی استیشن چهار اسلیم به پلی استیشن چهار پرو و برعکس و همچنین از پلی استیشن چهار به پلی استیشن چهار اسلیم و برعکس و همچنین از پلی استیشن چخار پرو به پلی استیشن چهار نیز می توان استفاده نمود.

مرحله اول
فایل های خودتان را برروی دستگاه مبدا در فضای ابری اپلود نمایید اگر روند کار بدون هپیش امدن هیچ مشکلی طی شود انجام دادن این قدم واجب نمی باشد. از مشکلاتی که برای ان پیش خواهد امد به طور مثال می توان به قطع شدن برق اشاره نمود که در این صورت ممکن است که کل یا قسمتی از فایل هایتان مخدوش و غیر قابل استفاده بشوند.پس شما باید این احتمال را درنظر بگیرید و فایل های مهم خودتان را در فضای ابری ذخیره کنید.

مرحله دوم 
تروفی های خودرا نیز سینک کنید. قبل از اینکه عملیات انتقال را اغاز کنید .اپلیکیشن تروفیس را در سیستم اول باز نمایید و ان ها را در شبکه پلی استیشن سینک کنید.احتمال زیادی برای حذف شدن تروفی ها در پروسه انتقال داده شده وجود خواهد داشت که باعث می شود شما مجددا ان ها را از شبکه پلی استیشن دریافت نمایید.
مرحله سوم 
پلی استیشن چهار پرو را برای انتقال داده اماده کنید قبل از اینکه کار شروع انتقال داده ها را انجام دهید. ابتدا لازم است مراحل نصب اولیه PlayStation ۴ Pro را به طی کنید. از دستعورالعمل های روی صفحه اطاعت نمایید.کنترلر مورد استفاده خود را با کنسول هماهنگ کنید و همچنین کنسولی که استفاده می کنید را به اینترنت وصل کنید. زمانی که شما به اینترنت وصل خواهید شد کنسول دانلود اخرین اپدیت نرم افزاری را اغاز خواهد کرد.
شما باید تا سپری شدن این پروسه صبر کنیدو در انتظار بمانید تا این اپدیت نصب شود و سپس سیستم ریبوت شود. دقیقا متشابه عملیاتی که در گذشته برای پلی استیشن چهار به انجام رسانده اید.همچنین شما باید روی هر دو کنسول وارد حساب شبکه پلی استیشن خود شوید و مشخصات حساب کاربری تان را در پلی استیشن چهار پرو وارد نمایید.
مرحله چهارم
پلی استیشن چهار را روشن کنید و دو کنسول خود را به ان وصل نمایید.هنگامی که میخواهید عملیات دانلود و نصب کردن اپدیت پلی استیشن چهار پرو را انجام دهید بایدپلی استیشن چهارتان را روشن نمایید و اطمینان حاصل کنید که به شبکه پلی استیشن خود وارد شده اید.
حال شما باید یک کابل اترنت داشته باشید تا بتوانید دو کنسول را بهم ربط دهید.سونی به شما توصیه می کند که اطلاعات موجود در پلی استیشن چهار را در داخل یک هارد سیو نماییدیا اینکه دو کنسول را به واسطه دوکابل اترنت به یک روتر اتصال دهید. تجربه نشان داده است که بهره گیری از کابل اترنت باعث راحت تر شدن و بالا بردن سرعت العمل خواهد شد.
مرحله پنجم 
پروسه انتقال را اغاز نمایید.بعد از اینکه پلی استیشن چهار شما ریبوت شد.از شما سوالی پرسیده خواهد شد که ایا شما مایل هستید اطلاعات قدیمی که روی پلی استیشن چهار وجود دارد رو انتقال دهید یانه اگر با همچین پیامی برخورد نکردید میتوانید به قسمت سیستم در منوی تنظیمات کنسول بروید و عبارت بله را انتخاب نمایید.
دستورالعمل هایی که روی صفحه برایتان نمایش داده می شود را پیگیری کنید در این هنگام سیستم مورد استفاده شما به پیدا کردن وای فا برای کنسول دیگر خواهد پرداخت. در زمانی که هر دو کنسول بر روی یک شبکه قرار میگیرند از شما سوال پرسیده خواهد شد که دو کنسول را با یک کابل بهم وصل کردید و شما در مراحل پیش این کار را به انجام رسانده اید.
بعد از انجام این مراحل پلی استیشن چهار پرو از شما می خواهد که دکمه پاور پلی استیشن چهار را فشار دهید و دست خود را تا شنیدن صدای بوقی کوچک برندارید.پس از شنیدن این صدا انتقال شروع خواهد شد. پس از اینکه عملیات انتقال به پایان رسید پلی استیشن چهر پرو شما کاملا شبیه به پلی استیشن چهاری که قبلا از ان استفاده میکردید خواهد بود. در نهایت کنسول سوالی مبتنی بر اینکه میخواهید این کنسول به عنوان کنسول اصلی شما مورد استفاده قرار بگیرد از شما پرسیده خواهد شد.
این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است چون اگر پلی استیشن چهر پرو نقش کنسول اصلی شما را نداشته باشد قادر نخواهید بود که بازی های دیجتالی را به صورت افلاین بازی نمایید.بعد از تمام کردن مراحل سیستم قدیمی شما خاموش می شود و شما مجاز هستید که ان را بفروشید البته به شما توصیه می شود قبل از فروش حتما عملیات فرمت کردن را به انجام برسانید.

Scroll to top