آموزش استفاده از دو هارد اکسترنال برای PS4

آموزش استفاده از دو هارد اکسترنال برای PS4

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تمامی بازی ها و افزونه های متعلق به آن را ذخیره می کنید، پس بدون شک به زودی فضای دستگاه پلی استیشن شما پر خواهد شد و نیاز به یک هار دیسک خواهید داشت. کمپانی سونی در حال حاضر این انپمکان فوق العاده را برای شما فراهم نموده است به طوری که شما می توانید هر اندازه که مایل باشید برنامه دانلود کرده و آن ها را ذخیره نمایید. اگر تمایل دارید که بدانید چگونه از این ویژگی عالی می توانید استفاده نمائید از شما دعوت می کنم که ادامه این مقاله را از دست ندهید.
در این مقاله به معرفی راه های اتصال یک هارد دیسک خارجی به دستگاه پلی استیشن ۴ و تنظیمات مربوط به آن مانند نحوه انتقال برنامه ها به هارد دیسک و نحوه جدا کردن هارد دیسک خارجی از روی پلی استیشن ۴ ، خواهیم پرداخت. شما می توانید همراه با ما با توجه به دستورالعمل های زیر به نصب هارد اکسترنال بر روی دستگاه پلی استیشن ۴ خود بپردازید.

چگونگی اتصال هارد اکسترنال بر روی PS4
از سال ۲۰۱۷، پلی استیشن اجازه استفاده از یک هارد اکسترنال برای ذخیره سازی بیشتر را به کاربرانش داده است . اگر بر روی دستگاه پلی استیشن ۴ خود فضای کافی برای ذخیره سازی ندارید، با درایو ۵۰۰گیگابایتی داخلی دستگاه پلی استیشن ۴ و یا یک ترابایتی دستگاه پلی استیشن ۴ پرو خود خداحافظی کنید و یک هارد اکسترنال را به دستگاهتان متصل نمایید. اکنون شما می توانید یک هارد اکسترنال حداقل ۲۵۰ گیگا بایتی و یا حداکثر ۸ ترابایتی را به دستگاهتان اضافه نمایید، و بدین ترتیب می توانید هر تعداد بازی که می خواهید بر روی دستگاهتان داشته باشید.

آنچه قبل از اتصال هارد باید چک کنید:

 • ورژن نرم افزار سیستم PS4 باید ۴.۵۰ یا بالاتر باشد.
 • هارد اکسترنال باید ظرفیتی معادل حداقل ۲۵۰ گیگابایت و حداکثر ۸ ترابایت داشته باشد. می توانید هارد اکسترنال با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه کنید.

پورت USB3.0 و یا بالاتر ( هاب USB جهت اتصال به PS4 پشتیبانی نمی شود و شما به یک دستگاه ذخیره سازی دیگر جهت ارتباط مستقیم با دستگاه پلی استیشنتان نیاز دارید.)

چگونه هارد اکسترنال را به PS4 خود متصل کنیم؟

 1. درایو را به یکی از سه پورت USB متصل نمائید (دستگاه PS4 دو پورت در جلوی کنسول دارد ولی PS4 pro دو تا در جلو و یکی در پشت کنسول وجود دارد).
 2. به منوی تنظیمات PS4 بروید و از آنجا Devices و سپس USB Storage Devices را انتخاب نمایید.
 3. دکمه X رابرای انتخاب USB Storage device فشار دهید.
 4. سپس در قسمت Format حالت Extended Storage را انتخاب نمایید.
 5. گزینه Next و پس از آن Yes را انتخاب نمایید. سپس چند لحظه جهت تکمیل فرآیند فرمت بندی منتظربمانید.
 6. گزینه OK را پس از فرمت بندی موفق، کلیک نمایید.

حالا شما هارد اکسترنال را به دستگاه پلی استیشن ۴ خود اضافه کردید. هرگاه خواستید میزان فضای ذخیره سازی خود را چک کنید می توانید از منوی تنظیمات Storage را چک نمائید.

تنظیمات مربوط به HDD و PS4
پس اتصال موفقیت آمیز HDD اکسترنال به سیستم PS4 تان ، اکنون شما می توانید چگونگی نصب هارد درایو اکسترنال بر روی PS4 را بررسی نمایید. بسته به این که شما چه نوع تنظیماتی مربوط به پیکربندی دستگاهتان می خواهید در ادامه به بررسی این موضوعات پرداخته ایم. 
چگونه محل نصب برنامه را تغییر دهیم؟
چگونه می توان برنامه های کاربردی را به هارد اکسترنال منتقل نمود؟
نحوه جداسازی هارد اکسترنال از دستگاه PS4؟
چگونه می توان محل نصب برنامه را تغییر داد؟
از آنجایی که نمی توانیم مکان ذخیره را هنگام دانلود برنامه ها تغییر دهیم ، باید پس از اتصال، محل نصب برنامه را هارد اکسترنال تعیین نمائیم.
نکته: شما نمی توانید برنامه های کاربردی نظیر داده های ذخیره شده و تم ها یا اسکرین شات ها و ویدئو کلیپ ها را که در ذخیره ساز دستگاه ذخیره نموده اید، به هارد اکسترنال منتقل کنید. اما می توانید نرم افزارهای موجود بر روی دستگاهتان را به هارد اکسترنال منتقل نمائید، این نرم افزارها شامل یوتیوب، اسپاتیفای و مدیا پلیر هم می شود و به روز رسانی ها نیز در همان جایی که اپلیکیشن ها نصب شده اند، انجام می شود.


 1. به منوی Setting دستگاه PS4 خود بروید و سپس Storage را انتخاب نمائید.
 2. دکمه Options را انتخاب نمائید و سپس Storage Extended را انتخاب نمائید.
 3. حالا گزینه Application Install Location را و سپس Extended Storage را انتخاب نمائید.

اکنون می توانید اپلیکیشن ها و افزونه های مرتبط با آنها را بر روی هارد اکسترنال خود ذخیره نمائید و هرگاه شما اپلیکیشنی دانلود کنید در این قسمت ذخیره خواهد شد.

چگونه می توان برنامه های کاربردی را به هارد اکسترنال منتقل نمود؟
اکنون که شما یک هارد اکسترنال به دستگاه PS4 خود اضافه کرده اید، ممکن است بخواهید اپلیکیشن های نصب شده خودتان را به هارد اکسترنال منتقل کنید ، تا بتوانید فضای ذخیره سازی بیشتری روی دستگاه پلی استیشن خود داشته باشید. نگران نباشید کار بسیار ساده ای است و شما به راحتی می توانید آن را انجام دهید، به شرطی که این مراحل را پیروی کنید:

 1. به Setting دستگاه PS4 خود بروید و سپس Storage را انتخاب نمائید.
 2.  قسمت Storage را به این دلیل انتخاب می کنیم که در حال حاضر برنامه ها اینجا قرار دارند، حال System Storage را و بعد از آن Applications را انتخاب نمائید.
 3.  دکمه Options را فشار دهید و سپس Move to Storage Extended را انتخاب کنید.
 4.  برنامه هایی را که می خواهید منتقل کنید را انتخاب نمائید، می توانید گزینه Select All را انتخاب نمائید که بدین صورت تمامی اپلیکیشن ها با یک کلیک انتخاب می شوند.
 5.  گزینه Move را انتخاب نمائید.
 6. گزینه OK را جهت تائید انتخاب نمائید.

حال شما می توانید تمامی اپلیکیشن هایتان را در هارد اکسترنال بررسی نمائید و لذا فضای ذخیره سازی بیشتری بر روی دستگاه خود خواهید داشت.

نحوه جداسازی هارد اکسترنال از دستگاه PS4؟
اگر نیازی به هارد اکسترنال بر روی دستگاهتان نداشتید یا خواستید از یک هارد اکسترنال دیگر استفاده کنید، می تووانید هارد اکسترنال را از دستگاه پلی استیشن ۴ خود جدا کنید . که برای این کار دو راه وجود دارد:
نکته: توجه داشته باشید که باید از عدم ارتباط هنگام خاموش کردن یا قراردادن در حالت ریست دستگاه PS4 اطمینان داشته باشید.

روش اول:

 1. به قسمت Settings دستگاه پلی استیشن خود بروید و سپس Sound/Device را انتخاب نمائید.
 2.  گزینه Stop Using Extended Storage را منوی بازشونده انتخاب نمائید.
 3.  بر روی Yes کلیک کنید تا قطع ارتباط تائید گردد.

روش دوم:

 1.  به قسمت Settings دستگاه پلی استیشن خود بروید و سپس Devices را انتخاب نمائید.
 2.  گزینه USB Storage Devices را انتخاب کنید.
 3. گزینه Stop Using This Extended Storage را انتخاب نمائید.
 4. دکمه Yes را جهت تائید قطعی ارتباط کلیک نمائید.
  ین ها دستورالعمل هایی ساده جهت اتصال هارد اکسترنال بر روی دستگاه PlayStation بودند که با انجام تنظیمات مـتناظر به سادگی می توانید از پس آن بر آئید. اکنون که طریقه نصب هارد اکسترنال به دستگاه پلی استیشن ۴ را آموختید، بد نیست بدانید که شما می توانید همزمان از دو هارد اکسترنال هم استفاده نمائید. لازم به ذکر است که می توانید از هاب USB 3.0 استفاده کنید و تعداد پورت های کنسول خود را افزایش دهید.
  فکر می کنید چگونه می توان از دو هارد اکسترنال در پلی استیشن ۴ استفاده نمود؟ در این مقاله طریقه استفاده از یک هارد را برایتان ارائه نمودیم به همان روش شما می توانید هارد دیگری را نیز به دستگاهتان اضافه نمائید. از آنجایی که پورت های پلی استیشن برای هارد اکسترنال و اینترنال به طور استاندارد دو پورت می باشند. شما می توانید همانگونه که قبلا گفتیم هر دو هارد را نصب نمائید.توجه داشته باشید که شما در هر لحظه تنها یک هارد را می توانید مورد استفاده قرار دهید و استفاده از هر دو هارد به صورت همزمان غیرممکن می باشد.
  شما می توانید در قسمت Storage هاردهایی را که نصب نموده اید مشاهده نمائید و از آنجا هر کدام از هاردهایی را که نیاز دارید انتخاب نمائید. همچنین در این قسمت شما می توانید مشخصات و حجم و … هاردهای خود را نیز چک نمائید. حتی با انتقال تمامی بازی ها به حافظه اکسترنال باز هم مقداری از حافظه اینترنال توسط این بازی ها گرفته می شود. توصیه می کنیم که به جهت استفاده بیش از حد برخی از بازی ها از حافظه اینترنال تا جایی که می توانید بازی های خود را به هارد اکسترنال منتقل نمائید.
 1.  

 

Scroll to top