آموزش اجرای بازی های کنسول بازی پلی استیشن 2 روی پلی استیشن 4

شخصی موفق شده است تا بهره گیری از ابزاری بازی های کنسول پلی استیشن دو را بر روی کنسول پلی استیشن چهار پیاده سازی کند.این ابزار پلی استیشن دو پاپ جین نام دارد که توسط شخصی به نام فلاتز ساخته شده بود. او کسی بود که با بهره گیری از حفره امنیتی توانسته بود تعدادی از بازی های پلی استیشن چهار را تجربه کند. کنسول پلی استیشن چهار از هنگامی که در سال ۲۰۱۳ ارائه شد موفق به پایداری در برابر هک کردن شده است.
کمپانی سازنده با انتشار دادن اپدیت های پشت سرهم باعث نابودی حفره های امنیتی شده است.افراد گوناگون که هکرها نیز جزوی از ان ها بودند در کنفرانس حضور پیدا کردندو موفق شدند که سیستم عامل لینوکس را بر روی کنسول پیاده کنند و بهره گرفتن از امولاتور کنسول موفق به اجرای بازی ماریو شوند. در ماه های گذشته کاربران توانستند به بازی های غیر قانونی که توسط اپدیت کردن فریمور کنسول که عاملی برای پیدا شدن حفره ی امنیتی شده بود بپردازند.
فلاتز در شبکه های اجتماعی این خبر را عنوان کرد که موفق شده دوبازی را در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ بر روی کنسول پلی استیشن چهار اجرا نماید. اجرای یکی از بازی ها برای کاربران باعث برانگیختن هیجان ان ها شده بود. زیرا این بازی بر روی پلی استیشن سه قابلیت اجرا نداشته است و این ثابت خواهد کرد که امولاتور پلی استیشن دوم موجود در کنسول پلی استیشن چهار از کنسول نسل پیش ان بهتر می باشد.

البته قدرت سخت افزاری بالاتری که در کنسول به کار گرفته شده است برای این موضوع تاثیر گذار خواهد بود. وسیله ساخته شده برای اجرا کردن بازی های کنسول پلی استیشن دو بر روی کنسول پلی استیشن چهار در مراحل اولیه خود قرار دارد و باید پیشرفت زیادی را شامل شود تا بتواند به تکامل برسد اما از نظر تئوری با بهره گرفتن از روشی که فلاتز ان را توضیح داده است میتوان تمام بازی های ساخته شده کنسول پلی استیشن دو را اجرا کرد.
سونی نیز با بهره گیری از تغییراتی در تعداد از نسخه های پلی استیشن دو موفق شد که بازی جنگ ستارگان را بر روی پلی استیشن چهار نیز پیاده سازی کند.البته سونی قبلا دو بازی دیگر از جنگ ستارگان بر روی کنسول های جدیدش پیاده سازی نموده بود و حال ما با تجربه سومین بازی از پلی استیشن دو بر پلی استیشن چهار روبرو هستیم. همچنین سونی در دسامبر ۲۰۱۵ بازی هایی که تعداد ان ها حدود چهل تا بودند را ارائه کرد البته باید خاطر نشان کرد شما قادر نیستید که از دیسک های پلی استیشن دو استفاده نمایید و باید این بازی ها را به صورت دیجیتالی تهیه نمایید.

تاریخچه کنسول PlayStation ۲
ظاهر پلی استیشن دو منحصر به فرد طراحی شده بود. همچنین بازیکنان قادر بودند کنسول خود را در حالت ایستاده قرار دهند.کنسول پلی استیشن بسیار قدرتمند حضور پیدا کرد. از بهترین قابلیت هایی که در این کنسول به کار رفته اجرا کردن دی وی دی می باشد. همچنین این کنسول اجازه تجربه بازی های پلی استیشن یک را نیز به کاربران پلی استیشن دو می داد. این کنسول توانسته بود محبوبیت خاصی که در بین دوست دارن بازی های کامپیوتری پیدا کند و به فروش بالایی دست یابد.
لوازم جانبی متنوعی نیز همراه با این کنسول انتشار یافته بود که به طور مثال می توان به دوربینی اشاره کرد که از سنسور حرکتی برخوردار بود و به بازیکنان این اجازه را می داد که با استفاده از این سنسور بازی های کوچک را انجام دهند.میشود گفت که این دوربین دارای بازی های جذابی نمی باشد اما گاها با بهره گیری از ان میتوان به تجربه پرهیاهوتری دست پیدا کرد.سونی توجه خاصی بر بخش انلاین نموده است و بازی های متنوعی را برای این کنسول طراحی کرده است.
بازی هایی که به صورت سه بعدی اجرا می شدند و باعث تحول عظیمی نسبت به سری پیش خود شده بودند .مهم ترین کاری که سونی در هنگام ظهور پلی استیشن دو انجام داده است تاسیس کردن استودیوهای متنوع بوده است. استودیوهایی که عاملی برای پیشرفت هرچه بیشتر استودیوها شده اند.در سال ۲۰۰۱ سونی به مالکیت استودیو ناتی داگ درامد و در سال ۱۹۹۹ توانست استودیو سانتامونیکارا تاسیس کند.که به واسطه ان شاهد بازی هایی که شاهکار بودند بودیم.

Scroll to top